واتر پروف

واتر پروف چیست ؟

تهیه واتر پروف با بتن شیمی

وجود مقطعات متخلخل و ریزفضاهایی که در بین مصالح سنگی،کسری فیلر سنگدانه‌ها و مابقی اجزای سازنده بتن موجب بیشتر شدن مقدار نفوذپذیری و افت کیفی آن می‌شود.

در حالتی که چنین بتنی در شرایط بهره‌برداری مستغرق یا در محیط‌های مخرب از لحاظ تهاجم یون‌های غیر مفید قرار گیرد، دو چیز را شامل می شود:۱٫ کاهش ماندگاری بتن ودومین مورد بروز خرابی‌های ناشی از آن در واکنش‌های شیمیایی بتن بیشتر خواهد شد. درنتیجه استفاده از  واترپروف بتن چه از نوع پودری  و مایع که در شرکت بتن شیمی عرضه می شود،

اگر بخواهیم تخصصی تر توضیح دهیم  برای ساخت بتن‌ و ملات‌های نفوذناپذیر (با دوام) هوشمندانه‌ترین راهکار استفاده از واتر پروفها است.

واترپروفها چه ویژگی هایی دارند؟

از ویژگی‌های محصول واترپروف بتن می‌توان به:

  • قابلیت آب‌گریزی خیلی زیاد
  • قرارگیری در فضاهای خالی و منافذ مویینه
  • آب‌بندی
  • جلوگیری از ورود یون‌های ایراددار همچون یون کلر به داخل بتن ها اشاره کرد.

نفوذناپذیر ساختن انواع ملات‌های بنایی و دوغاب‌کاری در استفاده از نوع مایع واترپروف بتن  نتیجه می دهد. داشتن سازگاری با انواع سیمان و همچنین انواع افزودنی‌های بتن مانند روان کننده‌ها ازمنفعت های استفاده از واترپروفهای بتن است.

اما نکته بسیار مفید در استفاده از واتر پروف پودری:

در واقع استفاده همزمان واترپروف بتن پودری با یک روان کننده بتن باعث فراگیری یکنواخت‌تر آن در بتن می شود درنتیجه حتما در زمان استفاده از واترپروف بتن پودری از یک ماده کاهنده آب مناسب استفاده کنید.

واتر پروفهای پودری چیست؟

واترپروف پودری بتن محصولی است پراستفاده  بر پایه اسیدهای چرب ساخته می شد که  که حاوی مواد پر کننده جاهای خالی و فرج بتن و مواد دافع آب می باشد.

واتر پروف پودری در طول واکنش با ترکیبات حاصل از هیدراسیون سیما در داخل منافذ و حفره ها جاری شده و نقش دفع کننده آب و رطوبت را به عهده دارد.

وجود مقاطع خالی شده  و ریز فضاها ما بین مصالح سنگی، کسری فیلر سنگدانه ها و سایر اجزای سازنده بتن باعث بیشتر شدن مقدار نفوذپذیری و افت کیفی آن می شود. حال اگر بتنی با این مشخصات در شرایط بهره برداری مستغرق یا در محیط های دارای شرایط ایراد از لحاظ تهاجم یون های زیان دار قرار میگیرد،‌ کم شدن دوام بتن و بروز ایرادها های ناشی از اندرکنش های شیمیایی بتن شدت می شود.

اما برای حل این موضوع چیکار میشود انجام داد؟

بهترین راه همانطور گه در بالا ذکر کردیم استفاده از واتر پروف پودری بتن است. ساخت بتن و ملات نفوذناپذیری خواهد بود.

واترپروف پودری بتن توانایی آبگریزی خیلی زیاد،‌ و قرار گیری در فضاهای خالی و منافذ مؤیینه بتن،‌ آب بندی و جلوگیری از ورود یون های ایراد دار مثل یون کلر به داخل بتن را دارد. نفوذ ناپذیری بتن از عوامل تعیین کننده برای پیش بینی  کردن و ارزش یابی مقاومتو استحکام بتن است.

واترپروفهای  پودری بتن را می توان به ۲حالت با بتن ترکیب کنیم.:

 

اولین روش : به این حالت  که واترپروف پودری بتن را با بخشی از آب اختلاط بتن ترکیب ی کنیک  و سپس به سایر اجزاء آن اضاافه میکم؟ .

روش دوم : افزودن واترپروفهای  پودری بتن را با سیمان و ماسه کاملاً مخلوط نموده به طوریکه ماده افزودنی واترپروف پودری به طور یکنواخت در تمامی قسمت های بتن پخش شود.

باعث حفظ سیالیت بهتر بتن استفاده کنید از  فوق روان کننده بتن مناسب همراه با واترپروف پودری بتن جهات حصول مقاومت بالا خیلی مورد اهمیت است.

دقت نمایید در هنگام تولید بتن نسبت آب به سیمان از ۴۰٪‌زتجاو ننماید،‌ درغیر این صورت آب اضافی موجود باعث ایجاد تخلخل و در نتیجه نشت آب می گردد.و ملات مورنظر ساخت نمی شود.

شمارخ های تماس بابتن شیمی:

۰۲۱-۴۶۸۸۹۳۴۰۰

۰۲۱-۴۶۸۸۰۶۷۳

 

این پست توصیه می شود

نظرات