افزودنی های بتن, فوق روان کننده ها

توضیحات
افزودنی NPC‌۱۰۱ BC بر پایه پلی‌کربوکسیلات‌ اتر برای افزایش کارایی و اسلامپ بتن و همچنین کاهش نسبت آب به سیمان در روانی ثابت برای تأمین مقاومت نهایی بیشتر بکار می‌رود. افزون به آن ، ماده افزودنی بسیار مؤثر در کاهش زمان گیرش و سریع روند سخت شدن ملات و بتن است .گروه‌های پلی‌کربوکسیلات به دلیل داشتن شاخه‌های فرعی آب دوست علاوه بر نیروی الکتروستاتیک ، نیروی دفع استریک نیز ایجاد می‌نماید که باعث افزایش قدرت دافعه بین ذرات سیمان شده و روانی بتن را در مدت زمان بیشتری نسبت به روانسازهای دیگر حفظ می‌نماید. این مولکول‌های پلیمری به سطح ذرات سیمان می‌چسبند و باعث دفع ذرات از یکدیگر می‌شوند و آب به دام افتاده آزاد شده و مخلوط همگنی ایجاد می‌گردد و روانی ملات افزایش می‌یابد و هیدراتاسیون به شکل یکنواخت انجام می‌گیرد.

کاربردها
تولید بتن با کارایی بالا
بتُن‌ريزي با سرعت زياد
کاهش استهلاک تجهیزات بتن ریزی
اجراي سازه‌هاي مسلح
اجراي كليه سازه‌هاي بتُني پيش‌ساخته و در‌جا
سهولت بتن‌ريزي در قطعات با سطح مقطع كوچك و نامتقارن
بتن ریزی در شرایط هوای سرد
امکان بارگذاری سریع سازه ها

ویژگی ها و مزایا
افزایش مقاومت نهایی مقاومت نسبت به نمونه شاهد
كاهش آب اختلاط بتُن در رواني ثابت
كاهش عيار سيمان در مقاومت ثابت
كاهش تمايل سنگدانه‌ها به جدا شدن از يكديگر
افزايش انسجام بتُن
بهبود قابلیت پمپاژ و کاهش استهلاک تجهیزات
پايداري بيشتر در برابر سيكل‌هاي يخبندان – ذوب و افزايش دوام بتُن
مصرف انرژي كمتر براي تراكم با کاهش و حذف ویبره
کاهش میزان گیرش ملات و بتن
جبران اثر هوای سرد از طریق تسریع در واکنش های آبگیری سیمان

نحوه استفاده
ميزان مصرف بین ۳/ ۰تا ۷/۰ درصد وزن سیمان مصرفی (سه دهم تا هفت دهم برای ۱۰۰ کیلوگرم سیمان ) است که میزان مصرف قطعی با توجه به شرایط مختلف آب و هوایی و نوع شن وماسه و سیمان مورد استفاده بایستی توسط تست های آزمایش کارگاهی بدست آید .
فوق روان کننده ۱۰۱NPC یک افزودنی آماده مصرف است و باید در زمان ساخت بتن اضافه گردد . تاثیر بهتر آن زمانی است که حدود ۵۰ تا ۷۰ درصد آب بتن اضافه شده باشد . هرگز این محصول را به مصالح خشک اضافه نکنید . برای اختلاط کامل به مدت ۶۰ ثانیه با درو تند مخلوط را هم بزنید .

دریافت فایل PDF محصول

پروژه های مرتبط