چسب ها

توضیحات 
چسب بتن آب بندی B.C130 یک کوپلیمر مصنوعی است که پس از ترکیب و پراکنده شدن در مخلوط بتنی ، قدرت چسبانندگی ذرات مخلوط بتنی را ارتقاء داده و علاوه بر آن با تشکیل فیلم پلیمری در فضاهای خالی بین سنگدانه ها، پس از خشک شدن به روش پلاستیک این فضاهای خالی را پر نموده و نفوذ پذیری را به میزان فاحشی کاهش می دهد. ماده چسب بتن آب بند پس از سخت شدن بتن ، کاملا خشک شده و دیگر قابلیت انحلال در آب را نخواهد داشت.

کاربردها
ترميم آسيب‌ديدگي‌هاي سطحي بتن.
تعمير و تقويت آسيب‌ديدگي‌هاي سازه‌اي بتن.
تعمير و ترميم كلية سازه‌هاي بتني نظير ساختمان، سد، پل، منابع و كانال‌هاي آب، كف‌سازي‌هاي صنعتي
نماسازی و اجرای سطوح در معرض
تولید و اجرای بتن چسبنده
مناسب برای تولید ملات های نرمه کشی
قابلیت ترمیم سطوح بتن اکسپوز
اتصال بتن یا ملات جدید به بتن یا ملات قدیمی
قابلیت آب بندی ملات های ترمیمی
ترکیب با ملاتهای ترمیمی جهت افزایش قدرت چسبندگی

ویژگی ها و مزایا
افزايش مقاومت چسبندگي بتن يا ملات تازه به بتن قديمی.
افزايش انسجام، كاهش نفوذ‌پذيري و در نتيجه افزايش دوام و پايايي بتن در برابر آب و محلول‌هاي شيميايي.
توليد مخلوط يكنواخت و همگن و كاهش اثرات آب‌انداختگي
افزايش چسبندگي بتن يا ملات تازه به ميلگرد
ثبات کیفیت در محیط‌های قلیایی

نحوه استفاده
میزان مصرف دقیق چسب بتن آب بند با توجه به پارامترهای مختلفی مشخص می شود که از ان جمله می توان به میزان ناهمواری سطح ، دمای محیط ، نوع سیمان ، مقدار سیمان ، نوع مصالح مصرفی و … بستگی دارد . ولی میزان مصرف معمول این ماده جهت افزودن به بتن جهت آب بندی داخلی بتن عموما ۵ تا ۹ درصد وزن سیمان مصرفی ، جهت اضافه کردن به ملات ترمیمی ۳ تا ۵ درصد وزن سیمان مصرفی و برای افزودن به بتن برای افزایش چسبندگی به بتن قدیم و کاهش نفوذپذیری ۴ تا ۶ درصد وزن سیمان مصرفی است .

دریافت فایل PDF محصول

مزایای استفاده از چسب بتن آب بندی B.C130

 • مقاومت بالا در برابر نفوذ آب و رطوبت: این چسب با ایجاد یک لایه ی نفوذ ناپذیر بر روی سطح بتن، از نفوذ آب و رطوبت به داخل آن جلوگیری می کند.
 • مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی: این چسب در برابر طیف گسترده ای از مواد شیمیایی مانند اسیدها، بازها و نمک ها مقاوم است.
 • استحکام چسبندگی بالا: این چسب دارای استحکام چسبندگی بالایی به سطوح بتنی است و به همین دلیل می توان از آن برای آب بندی ترک ها و درزهای موجود در بتن استفاده کرد.
 • مقاومت بالا در برابر سایش: این چسب در برابر سایش مقاوم است و به همین دلیل می توان از آن در مکان هایی که تردد بالایی دارند استفاده کرد.
 • کاربرد آسان: استفاده از این چسب بسیار آسان است و به تجهیزات خاصی نیاز ندارد.
 • سازگاری با انواع سطوح بتنی: این چسب با انواع سطوح بتنی، جدید و قدیمی، سازگار است.
 • مقاومت بالا در برابر شرایط جوی: این چسب در برابر تغییرات دما، اشعه ی UV و سایر شرایط جوی مقاوم است.

کاربردهای چسب بتن آب بندی B.C130

 • آب بندی مخازن، استخرها، حوضچه ها و کانال ها: این چسب می تواند برای آب بندی مخازن آب آشامیدنی، استخرها، حوضچه های پرورش ماهی، کانال های آبیاری و زهکشی و سایر سازه های آبی مورد استفاده قرار گیرد.
 • آب بندی سطوح بتنی در معرض بارندگی: این چسب می تواند برای آب بندی سطوح بتنی مانند بام ها، بالکن ها، نماها، فونداسیون ها و دیوارهای حائل در معرض بارندگی مورد استفاده قرار گیرد.
 • آب بندی ترک ها و درزهای موجود در بتن: این چسب می تواند برای آب بندی ترک ها و درزهای موجود در سطوح بتنی استفاده شود.
 • محافظت از سطوح بتنی در برابر مواد شیمیایی: این چسب می تواند برای محافظت از سطوح بتنی در برابر مواد شیمیایی خورنده مانند اسیدها، بازها و نمک ها استفاده شود.
پروژه های مرتبط